Виховна робота в школі icon

Виховна робота в школі

Реклама:Скачати 67.47 Kb.
НазваВиховна робота в школі
Дата конвертації28.06.2013
Розмір67.47 Kb.
ТипДокументи
джерело

Виховна робота в школі


Наша школа покликана стати тим місцем для особистості учня і вчителя, де буде духовно збагачуватись кожен учасник навчально- виховного процесу, де буде формуватись громадянська зрілість і особиста відповідальність за свій вклад у національно- культурне відродження України у розбудову держави .


На сучасному етапі розвитку суспільства педагогічний колектив школи , розуміючи потребу докорінного переосмислення виховної системи, насамперед виходить з таких позицій :


• Визнання того, що школа-навчальний заклад, покликаний відповідати потребам і умовам сучасного стану соціального розвитку України та забезпечувати освітні потреби селища Гостомель в першу чергу.


• Школа має бути конкурентноздатною й престижною, а це можливо лише в режимі неперервного розвитку і творчого пошуку прогресивних технологій, методик зростання професіоналізму на педагогічному та управлінському рівні.


Вирішуючи ці завдання школа має забезпечувати різні види діяльності в широкому спектрі позакласної сфери-гуртковій, профільній, спортивній, художньо-естетичній роботі, максимально сприяючи розвитку і самовизначенню особистості дитини.


• Вирішення поставлених завдань можливе лише в атмосфері доброзичливості, довіри, співробітництва, відповідальності на всіх рівнях шкільного педагогічного простору .


На сьогодні ми маємо реальні підтвердження успіхів своєї праці у багатьох напрямах. Зокрема, протягом останніх років за підсумками рейтингової системи серед шкіл міста Ірпеня наша школа займає лише призові місця: (2004- 2005 н. р. –ІІІ місце ; 2005-2008 н. р. – ІІ місце, 2008-2008 н. р. – ІІ м.) .


У школі діє історико-краєзнавчий музейний комплекс, який включає в себе узей історії школи, музей історії селища Гостомель, кімнату народознавства.


У 2001 році історико-краєзнавчий музейний комплекс школи брав участь в обласному конкурсі на кращий шкільний музей і зайняв ІІІ місце, в листопаді місяці 2001 року Управлінням освіти і науки Київської обласної держадміністрації видане свідоцтво про відомчу реєстрацію музею при закладі освіти системи Міністерства освіти і науки України. У 2008 р. підготовлені матеріали і подані на участь в конкурсі ,,Зразковий музей” .


Музей став центром виховної роботи в школі. У музеї систематично проводяться тематичні, оглядові екскурсії для гостей та учнів школи. Проводяться виставки, семінари, зустрічі з ветеранами війни ,з цікавими людьми селища. У кімнаті народознавства проходять народознавчі свята, уроки з курсу Київщинознавство.


Важливе місце у системі виховної діяльності школи посідає управління навчально- виховним процесом. У нашій школі це чіткий розподіл обов’язків між адміністрацією, всіма членами педагогічного колективу, творча співдружність з позашкільними закладами Приірпіння , використання ініціативи громадських організацій, залучення учнівського самоврядування тобто чіткий розподіл праці та встановлення функціональної залежності між усіма педагогічними системами та підсистемами .


З метою забезпечення відповідності діяльності школи державним стандартам та надання допомоги вчителям у підвищенні рівня виховної роботи, у школі постійно здійснюється управління та внутрішкільний контроль за виховною роботою за системою.


Аналізуючи стан виховної роботи школи варто сказати, що пріоритетними на сучасному етапі є:


- реалізація науково-пізнавального потенціалу освітніх галузей;


- використання пошуково-краєзнавчого та місцевого матеріалу з метою піднесення ефективності навчально-виховного процесу.


- використання сучасних інформаційних технологій в управлінській діяльності та в навчально-виховному процесі школи.


- збереження морального, фізичного та психічного здоров’я підростаючого покоління;


- виховання патріотизму, громадянських якостей особистості;


- розвиток у дітей творчих здібностей, підтримка обдарованих дітей.


Для проведення підсумків різних видів контролю за станом виховної роботи використовуються такі форми: накази, індивідуальні бесіди, винесення відповідних питань на нараду при директорі, на засідання педагогічної ради, методичні об’єднання та наради класних керівників. Виконуючи основні завдання виховання учнів у школі спільно з педагогічним колективом використовуємо різноманітні форми й методи роботи: колективні творчі справи, години спілкування, бесіди, свята, зустрічі, екскурсії, конкурси, огляди, акції, виставки.


Створений системний підхід до управління процесом виховання. За структурою виховну роботу у нашій школі ми ділимо на чотири ланки.


З метою стимулювання роботи у школі діє рейтингова система оцінки діяльності педагогів та окремо учнів Як підсумок виховної діяльності класних керівників , класних колективів в кінці навчального року проходить нагородження . Кращі класні колективи визначаються в номінаціях ,,Громадсько- активний клас ”, ,,Зразковий клас ”.


Конкретне планування виховної роботи школи - важлива умова її успішної діяльності. Плануючи виховну роботу, спільно з адміністрацією школи, класними керівниками, учителями-предметниками, активом учнівського самоврядування складаємо декілька видів планів виховної роботи у школі.


Існує система планування виховної роботи заступника директора школи з виховної роботи .


У школі налагоджена робота з обдарованими дітьми розроблені основні напрями та завдання роботи з обдарованими , складений план виховної роботи для реалізації програми ,,Обдарована дитина” ) в якому враховано, що поняття ,,обдарованість ” поєднує природні, інтелектуальні, творчі, спортивні здібності, які сприяють глибокому розумінню навколишнього світу, окремих напрямів науки і як результат – високий рівень самореалізації кожного учня. Ведеться картка обдарованої дитини , кожен класний керівник має інформацію про дітей класу відносно здібностей всіх учнів в класі.


Значна увагу приділяється питанню створення умов та вихованню обдарованих дітей, створений проект ,,Творча вітальня ” .


Адміністрація школи забезпечує участь дітей у Всеукраїнських , обласних , міських та шкільних конкурсах , фестивалях , олімпіадах, засіданнях МАН. Щорічно школа має переможців , лауреатів та призерів багатьох конкурсів :


Вже вшосте в останні дні осені буде проведено загальношкільний фестиваль ,,Осінній зорепад ”. Виявляти творчі здібності, таланти дітей, неповторність та оригінальність, безкінечну фантазію – ось основне завдання традиційних шкільних фестивалів ,, Осінній зорепад ”, у рамках яких проходять конкурси: на кращого ведучого різнопланових програм; огляди інсценованих українських народних пісень, пісень воєнних років; фестивалі театральних колективів мод, конкурси ,, Міс Осінь ” та ,, Міс Гостомель “, ,,Нумо, україночки”, конкурс кліпів, конкурс,, Алло, ми шукаємо таланти !” . Щорічно на міському фестивалі ДЮП команда школи займає призові місця. Має нагороди за участь в обласних змаганнях. За участь у міському фестивалі театрів мод , учні нашої школи одержували нагороди за І –е місце , лауреати обласного конкурсу. Талановиті, обдаровані школярі за результатами діяльності за рік на Святі Останнього дзвоника крім грамот та цінних подарунків від школи відзначаються грошовими преміями від керівництва ВАТ Гостомельського склозаводу, а також Гостомельської селищної ради.


Інформаційні технології мають сьогодні пріоритетне значення в усіх сферах діяльності, визначають розвиток суспільства завтрашнього дня. Розуміючи важливість впровадження інформаційних технологій, адміністрація нашої школи створює належні умови для комп’ютеризації навчального закладу. Використання комп’ютерних технологій у виховній роботі підвищує її ефективність. Так на сайті школи викладена інформація про виховну роботу школи: створена електронна база всіх виховних заходів, конкурсів, сценаріїв, розроблені виховні години. З використанням сучасних інформаційних технологій підготовлені і проведені загальношкільні заходи : 70- річчя Гостомельської школи, традиційна зустріч випускників ( 2008 р.), випускні вечори ( 2008, 2008 р.р.) , педагогічна рада ,, Роль класного керівника в системі виховної роботи школи “, багато виховних заходів підготовлених і проведених класними керівниками в мультимедійному класі зі своїми учнями з використанням сучасних інформаційних мультимедійних технологій..


Виховна система нашої школи – це складна психолого -соціо-педагогічна сукупність, яка охоплює весь педагогічний процес, інтегруючи навчальні заняття, позаурочне життя дітей, різноманітну діяльність і спілкування за межами школи. Школа працює у творчій співдружності з багатьма закладами Приірпіння.


а базі школи працює 24 гуртки, з них 11 шкільних, 7 від ЦТДЮ, та 6 від спортивної школи.


Саме школа тепер єдина структура зацікавлена у позитивному розвитку особистості школяра . Ось чому викликає тривогу збільшення кількості дітей з девінантною поведінкою. Корекційно-виховна робота об’єднує зусилля адміністрації школи, психологічної служби, класних керівників .


Усвідомлюючи важливість радикальних змін у всіх сферах життя у нашій школі діє система профілактичної роботи по попередженню правопорушень серед школярів, створена рада профілактики правопорушень


Адміністрація школи дбає про результативну систему співробітництва : взаємодію з батьками в формі своєрідного всеобучу з запрошенням до співпраці представників громадської організації ,, Заклик ” по превентивному вихованню; по проблемах родинного виховання , по питанню адаптації п’ятикласників наукового співробітника Інституту Педагогіки Вашуленко О.В.. І одна із дієвих форм взаємодії з батьківською громадськістю - індивідуальна робота, залучення батьків до позанавчальної виховної роботи, організації та проведення родинних свят, декад родинного виховання.


Успіх спільної діяльності педагогів і батьків великою мірою залежить від глибокого знання вчителем учнів, їхніх родин й тому у школі практикується детальне знайомство з родинами за програмою вивчення сім’ї.


Саме за результами вивчення сім’ї складається соціальнопедагогічні паспорти класів, школи.


З 2001 року школа випускає власну газету для учнів, учителів та громадськості селища Гостомель ,, Шкільний дзвінок ”, а також її електронну версію www. school13.іrpin.com/schooldz


Виховна робота нашої школи передбачає кінцеву мету – забезпечити суспільство високоінтелектуальною, духовно багатою , толерантною елітою.


Шляхи досягнення мети вбачаємо в запровадженні сучасних моделей виховання , у впровадженні і апробації інноваційних технологій виховання .


А головним знаряддям суспільства у вихованні особистості є школа .

Додати документ в свій блог або на сайт


Реклама:

Схожі:

Виховна робота в школі iconНаказ №83 Про підсумки проведення районного конкурсу дослідницьких робіт учнів 6-8 класів у 2012/2013 навчальному році
На розгляд журі 7 номінацій конкурсу було подано 20 дослідницьких робіт із 11 загальноосвітніх навчальних закладів району знз №№15...

Виховна робота в школі iconРобота з батьками в школі
На розвиток дитини помітно впливає зацікавленість батьків шкільним життям. А тому, працюючи над вирішенням завдань цього семінару,...

Виховна робота в школі iconМетодична рада проводить таку роботу
З метою цілеспрямованої роботи методичної роботи та робота методичних об’єднань, творчих груп та для забезпечення колективного керівництва...

Виховна робота в школі iconПоложення про університетську кафедру в школі Загальні положення
Університетська кафедра в школі – інноваційна освітня структура, створена на основі принципів соціального партнерства, така, що об'єднує...

Виховна робота в школі iconОсновні етапи роботи самостійна робота
Самостійна робота з даного курсу полягає у опрацюванні теоретичного матеріалу за літературними джерелами та у виконанні практичних...

Виховна робота в школі iconПро особливості організації навчально-виховного процесу в загальноосвітніх навчальних закладах у 2011/12 навчальному році
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту надсилає для практичного використання інструктивно-методичні рекомендації щодо вивчення...

Виховна робота в школі iconЛабораторна робота Тема: Робота в текстовому процесорі ms word
Наберіть фразу: “Я вивчаю Microsoft Word”, скопіюйте її та вставте 4 рази. Кожен рядок виділіть такими видами шрифтів

Виховна робота в школі iconНаказ №41 Про організацію роботи загальноосвітніх навчальних закладів щодо набору майбутніх першокласників
Орджонікідзевського району заняттями з підготовки до навчання у школі, створення оптимальних соціально-психологічних умов для подальшого...

Виховна робота в школі iconМетодичні рекомендації щодо вивчення шкільних дисциплін у основній та старшій школі у 2011/12 навчальному році
...

Виховна робота в школі iconЗ 26 по 28 березня 2009 року тривала організаційно-діяльнісна гра «Університетська кафедра в школі: модель та практичні варіанти»
...

Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©skachate.com.ua 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи